Lost Password?
Az első győzelem! PDF Print E-mail
There are no translations available

2011.01.28

A világbajnokság negyedik mérkőzésén végre megtört a jég és a magyar csapat felül tudott kerekedni a holland válogatotton. Az első játékrészt elég jól kezdő magyarok néhány percel a kezdés elvégzése után Ronnie Polgar  találatával vezetést szereztek a hollandok ellen. Sajnos a vezetés nem tartott sokáig, mert a hollandok elég hamar válaszoltak, sőt a vezetést is átvették tőlünk 2:1. Az egyenlítő gólt a magyarok bal szélsője Fekecs Norbert lőtte egy szépen meghúzott csel után. Sajnos a hollandok ismét vezetést szereztek egy védelmi hiba miatt. A félidőt végül egy holland szabálytalanság zárta, amiért büntetőt kaptunk és Ronnie Polgar érvényesítette is, így az eredmény 3:3 az első játékrész végén. A második játékrészben sokkal fölényesebb játékban a hollandok alul maradtak. A magyar csapat nagyon fegyelmezetten támadott és védekezett, aminek meg lett az eredménye. Az első gólt Ludvig von Polgar lőtte egy szép helyzetből, majd a csapat hibájából kaptak a hollandok büntetőt, amit Marosi Krisztián szépen védett. Pár perc elteltével Keszthelyi Miklósnak sikerült egy átadásból nagyon szép és technikás gólt lőni, ekkor már 2 gól előnnyel voltak a magyarok a hollandokkal szemben. A félidő vége felé Árvai Dániel szép levételéből és továbbításából Ronnie Polgar harmadszor is a kapuba talált így a mérkőzés végeredménye 6:3. A magyar csapat első, megérdemelt és fölényes győzelmét aratta! A mérkőzés játékos Niclas von Polgar lett.